Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Sveicināts, cien. LIX klient!

Beidzot tas laiks ir pienācis un galvenais Latvijas Interneta apmaiņas punkts (LIX) ir gatavs ievērojamām pārmaiņām!

Ar prieku paziņojām par šādām, uz klientiem orientētām, LIX izmaiņām:

  1. Saistībā ar pieaugošajām interneta apmaiņas kapacitātēm, esošām LIX noslodzēm un LIX lietotāju tehnoloģiskajām prasībām, LIX tīkls šobrīd piedzīvo attīstību, kas paredz jaunu un kapacitatīvi jaudīgāku interfeisu nodrošināšanu LIX lietotājiem. No 1. maija LIX tīklā ir iespējams abonēt arī 10G interfeisu.
  2. Otra būtiskākā izmaiņa ir mainīgās trafika noslodzes un attiecīgi par to mainīgās tarifikācijas atcelšana. Turpmāk LIX klientiem būs tikai fiksēta un attiecīgi arī prognozējama ikmēneša maksa, kura būs atkarīga no izvēlētā pieslēguma. LIX tīklā būs pieejami trīs veidu pieslēgumi un visi bez trafika uzskaites:
  3. 200 Mbps (1Gbps interfeisā) ar ikmēneša abonēšanas maksu 282,00 EUR (bez PVN);
  4. 1Gbps (1Gbps interfeisā) ar ikmēneša abonēšanas maksu 450,00 EUR (bez PVN);
  5. 10Gbps (10 Gbps interfeisā) ar ikmēneša abonēšanas maksu 2100,00 EUR (bez PVN).
  6. LIX piedzīvo arī konceptuālu tehnoloģisku attīstību, un līdz ar to LIX klientiem ir radīta komūniju jeb tā sauktā Community papildus funkcionalitāte efektīvākas trafika maršrutēšanas (routing policy) nolūkā.
  7. Saistībā ar šīm izmaiņām ir mainīti LIX lietošanas Noteikumi, kā arī papildināts līgums. Iepazīties ar jaunajiem LIX lietošanas noteikumiem iespējams LIX mājas lapā.

Esam pārliecināti, ka ieviestās izmaiņas uzlabos lietotāju pieredzi!
Nosacījumi stājas spēkā ar šī gada 1. maiju.


Izmaiņas LIX tarifikācijas sistēmā

Cien.LIX klienti!
Informējam Jūs, ka no 01.01.2010 mainās LIX tarifikācijas sistēma. Jaunā sistēma paredz, ka maksājums par LIX pieslēgumu tiks bāzēts tikai uz Jūsu lejupielādes trafika apjomu. Tas nozīmē, ka Jums būs jāmaksā tikai par to trafiku, ko Jūs paņemat no LIXa. No 01.01.2010 vairs netiks uzskaitīts Jūsu augšupielādes trafika apjoms. Šī ir ļoti izplatīta sistēma daudzās IT-attīstītās valstīs, bet Latvijai šī ir unikāla pieeja.
Vadoties no Jūsu kanāla esošās noslodzes un dinamikas, varam praktiski viennozīmīgi pateikt, ka šī sistēma ļaus Jums ieekonomēt.
Laika periodā no 01.12.2009 līdz 01.01.2010 ar Jums tiks pārslēgti jaunie LIX līgumi. Ja Jums radīsies kādi jautājumi par jauno tarifikācijas sistēmu, Jūsu LIX menedžeri vienmēr ir gatavi sniegt Jums konsultācijas.

LIX uzturētāji:
Bite Latvija
TELIA
Tet


Lielākie interneta pakalpojumu sniedzēji palielina plūsmu apmaiņas punkta ātrumu

Trīs lielākie interneta pakalpojumu sniedzēji Latvijā (Tet, Bite Latvija un Telia Latvija), turpinot attīstīt un nodrošināt arvien kvalitatīvāku interneta pakalpojumu piegādi Latvijā, veica ievērojamas investīcijas jaunajā interneta plūsmu apmaiņas punktā Latvijas Interneta pakalpojumu sniedzējiem (LIX) struktūrā. 2007.gada jūlijā notika LIX tīkla modernizācijas pasākumi, kuru rezultātā līniju ātrumi tikai pacelti no 1 Gbit/s uz 10 Gbit/s. Kopējās projekta izmaksas pārsniedza 300 tūkstošus latu.

LIX (Latvian Internet eXchange) ir interneta plūsmu apmaiņas punkts Latvijas Internet pakalpojumu sniedzējiem. Pieslēdzoties pie šī punkta visiem Interneta pakalpojumu sniedzējiem parādās unikāla iespēja apmainīties ar interneta trafiku visātrāk. LIX uzturētāji ir Tet, Bite un Telia. Līdz 2007. gada jūnijam darbojās vecais LIX, kura kopējais ātrums bija līdz 2Gbit/s. Šobrīd prasības pēc trafika LIX ir apmēram 4 līdz 6Gbit/s. Tādēļ vecais LIX nespēja nodrošināt nepieciešamo interneta trafika caurlaidību un uzlabojumi bija vitāli nepieciešami turpmākai veiksmīgai darbībai. Turklāt, vecajā LIXā bija 4 pieslēgumu punkti – Tet, Bite, Telia un Microlink.

Realizējot trafika apmaiņas punkta uzlabošanu, kompānijas veica vairākas izmaiņas. Tā tika nomainīta aparatūra uz jaunāko, daudz veikt spējīgāko, datu apmaiņas ātrums palielināts līdz 20Gbit/s, savukārt pakalpojumu līmenis – pacelts no Layer 2 uz Layer 3, kas nodrošina klientam iespēju prioritizēt savu trafiku. Visbeidzot tika optimizētas LIX aparatūras izvietojumu vietas. Tas nozīme, ka klientiem viens no LIX mezgliem (maršrutizātoriem) kļuva vēl pieejamāks. Protams, kas visiem esošajiem LIX mezgla pieslēgtiem klientiem ir nodrošināts tiešais optiskais savienojums ar jauno trafika apmaiņas punktu: klienti (pārsvarā citi interneta pakalpojumu sniedzēji, finanšu un IT nozaru uzņēmumi) var apmainīties ar kvalitatīvu trafiku Layer 3 līmenī.